Červenec 2015

Hunger Games - Síla vzdoru 2.část

22. července 2015 v 11:02 | K-K-M |  Nové filmy
Druhé pokračování filmu Hunger Games-Síla vzdoru příjde do kin až v listopadu, ale jstli nechcete čekat, jako já, tak si stačí přečíst všechny díly Hunger Games.
Ve 2.části toho to filmu se odehraje veliká bitva mezi 13. kraji a Kapitálem.
Jak už víte z první části: Kraje to neměli příliš lechké kvůli Kapitálu a všem těm pravidlům s Hunger Games. Poté co Katnis v hrách vystřelila šíp na ochranou bariéru se všechny kraje zbouřily proti Kapitálu...
Osvobodí Katnis jak svého přítele, tak i celé Panem????
PS: Až najdu knihovnu kde se dají tyhle knížky půjčit, tak vám napíšu zkráceně o co se tam jedná a jestli je to lepší než film. Ale teď malý trailer s CZ titulkama Usmívající se

V kinech od19.listopadu 2015

Nový film ze světa Harryho Pottera

21. července 2015 v 20:14 | K-K-M |  Nové filmy
Nový film by se měl odehrávat před událostmi již známých filmů o Harrym Potterovi. Hlavními hrdiny v něm budou Severus Snape a Harryho rodiče.
Pánové Náměsíčník, Červíček, Tichošlápek a Dvanácterák budou zářit v novém filmu ze světa Harryho Pottera. Po úspěšné kampani na Kickstarteru (web, přes který může veřejnost přispívat na zajímavé projekty) to vypadá, že film skutečně vyjde.
Na svůj youtube kanál nahrála totiž skupina Broad Strokes první trailer. Film se bude jmenovat film Severus Snape a Pobertové (Severus Snape and the Marauders). Děj se odehrává v roce 1978, těsně po tom, co James a jeho kamarádi odmaturují z Bradavic a těsně před tím, než vypukne největší čarodějnická válka.

Broad Strokes už na svém kontě jeden amatérský film ze světa Harryho Pottera mají. V tomto dvacetiminutovém videu proti sobě stojí mladý Brumbál a jeho černokněžnický soupeř Grindelwald.


Percy Jackson (Poslední z bohů)

21. července 2015 v 20:04 | K-K-M |  Percy Jackson (Knihy)
Poslední díl Percyho Jacksona, ve kterém se rozhodne, kdo zvítězí. Vítěztví má podle proroctví vyhrát Hrdina (polobůh). Všichni si myslí, že je to Percy, ale nové Orákulum je vyvede z omylu. Do bitvi se zapojil každý z tábora, kromě Aresova srubu, který jako obvykle trucoval kvůli blbosti, ale ke koncu bitvi, kdy budou všichni už slabý, se Aresuv srub dostaví. Najednou budou mít bohové navrch. K velkému konci se proti sobě postaví Percy a Luke(Kronos).
Kdo asi vyhraje????


Percy Jackson (Bitva o Labyrint)

21. července 2015 v 19:40 | K-K-M |  Percy Jackson (Knihy)
V tom to díle už vrcholí velká bitva z proroctví, ve kterém figuruje Percy. Aby tuhle bitvu ještě odložili musí se vydat do Labyrintu a najít Daidala dřív než Luke. V Labyrintu čeká na Percyho, Grovera a Anabeth velké skoužky, neboť je Labyrint nevyspitatelný pro každého, kdo do něj vejde.
Percy zjistí, že Poseiodon má v Labyrintu syna a Anabeth, ta bude muset složit tu největší skoužku jejího života. Grover ten podle proroctví najde straceného boha, který je na pokraji smrti. (Velmi zvláštní, že bůh může být na pokraji smrti že??). Ale i přesto se neúprosná válka mezi Titáni, Polobohy a bohy blíží!

Percy Jackson (Prokletí Titánů)

21. července 2015 v 19:06 | K-K-M |  Percy Jackson (Knihy)
Percy se společně s Annabeth, Groverem a novou kamarádkou Thalií, dcerou Dia, vydávají na další výpravu. Tentokrát musí zachránit dva malé polobohy, sourozence Biancu a Nika di Angelo.
PS: Ti dva jsou v dalších dílech VELICE důležití.
Vysvobodí je z vojenské školy Westower. Jeden z učitelů se však promění v nestvůru, obávanou Mantichoru. Když je boj v plném proudu, přijdou jim na pomoc Artemidiny lovkyně. Nestvůru zničí, ale Annabeth při boji zmizí. Percy ji všude hledá, ale po několika dnech zmizí i Artemis.
Percy ve svém snu zjistí, že Artemis i Annabeth jsou vězněny na stejném místě. Proto se Percy, Thalia, Bianca, Grover a lovkyně Zoe vydávají na výpravu za záchranou Artemidy a Annabeth s velkým strachem, neboť je Cheiron přísně varoval, že na výpravy smí jen tři hrdinové.
Jednoho dne výpravy na ně zaútočí kovový obr Talos. Bianca za jeho zničení obětuje vlastní život. I když jsou všichni smutní, výprava pokračuje. Nakonec objeví Artemis i Annabeth svázané. Vězní je tam Titán Atlas. V boji s ním obě vysvobodí, ale Zoe zaplatí svým životem.


Percy Jackson (Moře nestvůr)

21. července 2015 v 18:59 | K-K-M |  Percy Jackson (Knihy)
Percy se po roce školy rozhoduje užít si pořádně poslední den školy a zároveň také (snad) první poslední den školy, který zažil bez toho, aby ho vyloučili. Bohužel ho při tělocviku začnou pronásledovat Laistrygonové, ale zachrání ho Annabeth a jeho kamarád Tyson. Prchají do tábora a zjišťují, že Thaliin strom, který chrání hranice tábora, někdo otrávil, vyhodili Cheiróna a jeho místo zaujal Tantalos. Percy brzy zjistí, že Tysonnení jen tak někdo, je to kyklop a je to Poseidonův syn, takže je to i Percyho bratr. Percy a Annabeth se spolu s Tysonem rozhodnou zachránit tábor a Grovera, který zmizel a byl unesen na ostrov, tím, že najdou Zlaté rouno a ostrov, na němž je Grover. Ale Tantalos vybral pro výpravuClarisse, dceru Arése. Ale oni se zastavit nenechají a z tábora utečou.
Celý děj se řídí proroctvím, které dostala Clarisse od Orákula.
Železným korábem s posádkou kostlivců vydáš se do noci,
najdeš cos hledala, nezdar tě čeká však bez přátel pomoci.
Zoufalství, beznaděj do konce života,
domů tě ponese na křídlech samota.