Percy Jackson (Prokletí Titánů)

21. července 2015 v 19:06 | K-K-M |  Percy Jackson (Knihy)
Percy se společně s Annabeth, Groverem a novou kamarádkou Thalií, dcerou Dia, vydávají na další výpravu. Tentokrát musí zachránit dva malé polobohy, sourozence Biancu a Nika di Angelo.
PS: Ti dva jsou v dalších dílech VELICE důležití.
Vysvobodí je z vojenské školy Westower. Jeden z učitelů se však promění v nestvůru, obávanou Mantichoru. Když je boj v plném proudu, přijdou jim na pomoc Artemidiny lovkyně. Nestvůru zničí, ale Annabeth při boji zmizí. Percy ji všude hledá, ale po několika dnech zmizí i Artemis.
Percy ve svém snu zjistí, že Artemis i Annabeth jsou vězněny na stejném místě. Proto se Percy, Thalia, Bianca, Grover a lovkyně Zoe vydávají na výpravu za záchranou Artemidy a Annabeth s velkým strachem, neboť je Cheiron přísně varoval, že na výpravy smí jen tři hrdinové.
Jednoho dne výpravy na ně zaútočí kovový obr Talos. Bianca za jeho zničení obětuje vlastní život. I když jsou všichni smutní, výprava pokračuje. Nakonec objeví Artemis i Annabeth svázané. Vězní je tam Titán Atlas. V boji s ním obě vysvobodí, ale Zoe zaplatí svým životem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama